Rollshape

Rollshape, 2 dakikalık 15 pozisyon ile toplamda yarım saatlik bölgesel incelme sağlayan tam bir selülit canavarıdır.

Ortalama 10 seansta selülitlerde gözle görülür etki verir.

Dönen rollar sayesinde kan dolaşımını hızlandırarak yağ hücrelerinin yok olmasına yardımcı olur.  Rollshape yüksek bir etki vermek için, kromaterapi , infrared, kolajen ve hava iyonizasyonu gibi özelliklerle donatılmıştır.

Bloklaşmış yağların tedavi sonrası çözülmesine ve selülit dokusunun giderilmesine yardımcı olur.

2.500 yıllık Uzakdoğu masaj tekniğinin günümüz teknolojisine uyarlanmış hali olan Rollshape, kan dolaşımını hızlandırarak, üstün rahatlama, ağrıları dindirme ve selülit giderici etkiler sunan ileri teknolojili bir masaj cihazıdır. Tercihe göre Slimwell cihazlarını kullandıktan önce veya sonra ya da tek başına kullanılabilir. Yüksek bir etki için kromaterapi, infrared, kolajen ve hava iyonizasyonu gibi özellikler ile donatılmıştır.

Rollshape’in en büyük özelliği selülitlerle olan savaşıdır. Düzenli kullanımda, Rollshape gözle görülür şekilde selülitlerin giderilmesine, sıkılaşmaya ve vücut kusurlarının azalmasına yardımcı olur.

Infrared özelliği cildin derin katmanlarında birikmiş yüksek toksinlerin atılmasını sağlar; ısıyla beraber eklem tutulmasını azaltır, kas spazmlarını rahatlatır, kan dolaşımını arttırır, ağrıları dindirir, yumuşak doku zedelenmesine iyi gelir. Ayrıca iltihaplı ödem ve ifrazatların çözümüne yardımcı olur. Kromaterapi, renklerin organizmalar üzerindeki terapisidir. Renklerin hormonlar üzerinde olumlu etkileri vardır; cilde pozitif iyonlar yükler, vücut dengesi, direnci ve ruh sağlığı için çok yararlıdır.

Kolajen uygulaması, yaşlanan, gevşeyen ve sarkan cilde seçilmiş dalgalarla en temel cilt altyapısı olan kolajenin yeniden inşa edilmesini, böylece kolajen liflerinin ciltte kümeleşmesini, kalınlaşmasını ve esnekliğini yeniden kazanmasını sağlar.

Hava iyonizasyonu sağlıklı pozitif iyonlar salgılar, vücuda zindelik ve enerji kazandırır. Modern yaşam ortamındaki elektronik ekipmanlar sebebi ile oluşan uyuşukluk, halsizlik ve yorgunluk etkilerini minimum seviyeye indirir. Kromaterapi, renklerin organizmalar üzerindeki terapisidir. Renklerin hormonlar üzerinde olumlu etkileri vardır; cilde pozitif iyonlar yükler, vücut dengesi, direnci ve ruh sağlığı için çok yararlıdır.

Kolajen uygulaması, yaşlanan, gevşeyen ve sarkan cilde seçilmiş dalgalarla en temel cilt altyapısı olan kolajenin yeniden inşa edilmesini, böylece kolajen liflerinin ciltte kümeleşmesini, kalınlaşmasını ve esnekliğini yeniden kazanmasını sağlar.

Hava iyonizasyonu sağlıklı pozitif iyonlar salgılar, vücuda zindelik ve enerji kazandırır. Modern yaşam ortamındaki elektronik ekipmanlar sebebi ile oluşan uyuşukluk, halsizlik ve yorgunluk etkilerini minimum seviyeye indirir.

Selülit Dereceleri

1.Derece :  Yatarken ve ayakta dururken portakal kabuğu görünümü, fark edilmez ve cilt pürüzsüz görünür.

2.Derece: Yatma sırasında cilt pürüzsüz görünür, ancak ayaktayken bir miktar çukurlaşma fark edilir.

3.Derece: Ayakta dururken ve uzanırken ciltte portakal kabuğu görünümü vardır.

Selülit Nedenleri

Selülit bir tür dolaşım bozukluğu hastalığıdır.

Genetik yatkınlık, östrojen hormonu artışı, gebelik, doğum kontrol hapı kullanımı, menopoz, dar elbiseler ve korse kullanımı, kalorili ve kafeinden zengin beslenme, alkol ve sigara kullanımı, hareketsiz yaşam selülitin başlıca nedenleri arasındadır.