Vacu Activ

Vakumlu Yürüme ve Koşma Bandı, düşük atmosferik basınç ile haftada ortalama 5000 kalori yağ yakımı gerçekleştirir. İltihaplı ödem ve ifrazatların çözümüne yardımcı olur.

Terleme yoluyla açılan gözeneklerin içerisinden kolajen ve ozonun cildin alt katmanlarına inmesine yardımcı olur.  Infrared (ısı) özelliği sayesinde eklem tutulmasını azaltır, kas spazmlarını rahatlatır, kan dolaşımını arttırır.

Kabin içi ısı 50 derecedir.

Tüm cihazların iç donanımında ozon, IR infrared (ısı) teknolojisi, vakum (hava iyonizasyonu bulunmaktadır.

Ozonun Faydaları

Hem sıvı hem de gaz halinde ozon bakteri, mantar, protozoa ve virüs gibi canlılar üzerinde etkili olabildiği belirtilmiştir. Bakteri ve Patojenleri öldürür.

Kol, bacak ve göbekte oluşan sarkmalar ; bel, kalça ve çevresinde oluşan yağlanmalar ; selülit ve bacaklarda yağlanma , göbek ve çevresinde bloklaşmış olan yağlanmalarda incelmeler yaratarak bir devrim yaratmaktadır.

Ayrıca Vacu Activ skolyoz (omurga eğriliği) , damar vasküler, kronik vanöz, lenf, vertigo, üst solunum yolu hastalıkları, migren, huysuz bacak sendromu gibi hastalıkların tedavisinde yardımcı olarak kullanılmaktadır.

Ozon Uygulama Paneli

Ozon uygulaması oksijenin dokular tarafından kullanımını iyileştirerek kan dolaşımını hızlandırır ve geliştirir. Dilatasyonu canlandırır arter duvarlarının ferahlamasını sağlar. Yağlar yüzünden oluşan blokajların 01 açılmasına sebep olur. Yağ yakılımını hızlandırır. Hem sıvı hem de gaz halindeki ozon bakteri, mantar, protozoa ve virüs gibi canlılar üzerinde etkili olabildiği belirtilmiştir. Bakteri ve patojenleri öldürür.

Kolajen Uygulama

(Kolajen Uygulama Paneli) Kolajen, insan vücudunda bulunan bir tür lifli proteindir. Vücutta kolajen üretimi 30 yaşından sonra azalmaya başlar. Bu kilo kaybını etkileyen en büyük sebeplerden biridir. Kolajen; insan organizmasının en büyük dokusu olan kas bağ dokusunun içerden beslenmesini destekler ve dokuyu yeniden canlandırarak sıkılaşmasını sağlar. Kolajen sentezi arttıkça metabolizma çalışmaya başlar.

Aroma Terapi Haznesi Hastalıkları önlemek veya olmuş hastalıklarda vücudun bağışıklığını güçlendirerek kendi savunma sistemini destekler migren, astım vb. hastalığı olan kişilerin çok daha rahat spor yapmasına yardımcı olur.

Vakum Paneli

Cihazın içinde bulunan vakum teknolojisi ile hava tamamen çekilir ve oluşan alçak basınç ortamında kişinin yürüyüşü zorlaşırken, kilo kaybı ve ödem atma maksimum seviyeye çıkar.

IR Infrared (Isı)

Kabin içi sağ ve sol panellerde ısı uygulaması Infrared özelliği cildin derin katmanlarında birikmiş yüksek toksinlerin atılmasını sağlar; ısıyla beraber eklem tutumasını azaltır, kas spazmlarını rahatlatır, kan dolaşımını arttırır. Ağrıları dindirir, yumuşak doku zedelenmesine iyi gelir.Ayrıca iltihaplı ödem ve ifrazatların çözümüne yardımcı olur. Terleme yoluyla açılan gözeneklerin içerisinden kolajen ve ozonun cildin alt katmanlarına inmesine yardımcı olur.

Kromaterapi

Kromaterapi renklerin organizmalar üzerindeki uygulamadır. Renklerin hormonlar üzerinde olumlu etkileri vardır; Cilde pozitif iyonlar yükler, vücut dengesi, direnci ve ruh sağlığı için yararlıdır ve vücut çakralarının açılmasına yardımcı olarak bölgesel kilo kaybını kolaylaştırır.